Kdo jsme

5. oddíl Vodních Skautů Třebíč je jedním z oddílů, které se sdružují pod Přístavem Vodních Skautů Třebíč, jehož oficiální název je Žlutá ponorka Třebíč a jehož web naleznete na adrese http://www.zlutaponorka.com .

Vznikl 21.10. 1988, kdy se od 1. oddílu oddělilo několik lidí a založilo si vlastní oddíl. Nejprve fungoval pod 31. PS Elitex Třebíč a po obnovení Junáka přešel pod Přístav Vodních skautů Třebíč.I přes experimenty s něžnou polovinou lidstva v dávné minulosti zůstal oddíl čistě chlapecký. Věkové rozpětí je od 7 let do 18 let.

Co děláme

Jezdíme společně na tábory, výpravy a různé dobrodružné akce. Podívali jsme se do jeskyní Moravského krasu, které nejsou přístupné veřejnosti, jezdíme řeky (Doubrava, Jihlava, Sázava,…), chodíme po horách (Krušné hory, Broumovské stěny). Každý rok jezdíme do Prahy na závod „Tři jezy“, což je celorepublikový závod vodních skautů – jezdí se po Vltavě přímo v centru Prahy. Pořádáme spoustu akcí pro veřejnost např. „Za úsměv a obrázek kytičku jmelí„, Jezování, Hrkání.

Přijď mezi nás

Pokud chceš k nám přidat, stačí kontaktovat jednoho z vůdců oddílu a přínést vytisknutou přihlášku, která se dá vyplnit elektronicky. Odkaz přihlášky zde. Nebo se prostě přijít podívat na nejakou naši schůzku (stačí kouknout do záložky PROGRAM a vybrat si datum, které se vám hodí).

Kde nás najdete

Klubovna 5. oddílu vodních skautů je modrý dům (GPS: 49°12’56.766″N, 15°52’31.696″E ) na Svojsíkově nábřeží 1003 v Třebíči.