Bílá sobota po skautsku

Velikonoční tradice v netradičním provedení jsou oblíbenou kratochvílí nás skautů. Na letošní Bílou sobotu jsme si naplánovali hned tři akce, které budou následovat v rychlém sledu jedna za druhou. Pojďme se na to podívat!

Průvod s hrkačkami

Skautskou Bílou sobotu odpálíme v 10:00 na nádvoří zámku, odkud vyrazí hrkací průvod, jehož úkol je jasný. Morana, duch zimy, nesmí zůstat za žádnou cenu. Je potřeba odvážných trakačníků, hrkačů a klapačů, aby ji zahnali. Kdo chce konečně teplé počasí, nechť přijde alespoň párkrát klapnout.

Velikonoční dílny

Na hrkací průvod navazuje velmi zajímavá a tedy lákavá akce. V nově opraveném a provozovaném Šmeralově domě – domě tradiční lidové kultury budou probíhat Velikonoční rukodělné dílny, kde bude možné si uplést pomlázku, nabarvit vajíčko a další kratochvíle. Velikonoční dílny budou probíhat od 11 hodin zhruba do 13 hodin.

Lorenzova stuha

Sejdeme se ve 14:00 u loděnice na Svojsíkově nábřeží a zazávodíme v tradičním závodě, který dokonce dvakrát do roka jezdíme na naší řece Jihlavce. Cíl je jasný – k mostu a zpět v co nejkratším čase. Letos chystáme navíc dvě speciální kategorie – kategorii pro rodiče a kategorii kánoí. Neváhejte, domluvte se a už stavte posádky, přece se nenecháte zahanbit vašimi dětmi.

S sebou: boty a oblečení na vodu, pití, ručník

Napsat komentář