3, 2, 1…Start!

Dočkali jsme se a je tu nový skautský rok, ve kterém se budeme scházet družinových schůzkách v pondělí, úterý nebo pátek. Všichni dohromady se budeme vídat každý druhý pátek a neobejdeme se ani bez výprav a nejrůznějších akcí, které budou bývat většinou o víkendech.

Níže najdete popisy jednotlivých typů schůzek, které by jsme chtěli mít rozdělené podle výchovných kategorií. Pokud se to někomu nehodí podle rozpisu dejte nám vědět a určitě se nějak domluvíme.

Pondělní družinovka bude bývat od 17:00 a končit bude v 18:30. Pod vedením starších kormidelníků budou schůzky organizovány tak aby svým programem a náročností vyhovovaly klukům, kteří už za sebou mají skautský slib a také pro nově příchozí členy, kterým je alespoň dvanáct.

Úterní družinovka bude rovněž bývat od 17:00 a končit bude v 18:30. Schůzky vedené Honzou Uhrem a mladšími kormidelníky jsou připraveny tak aby se líbili a bavili hlavně vlčata. Žádná zvířata, ale kluky nižšího věku, kteří zatím složili pouze vlčácký slib. Také na této schůzce rádi přivítáme nově příchozí členy, kterým ještě nebylo dvanáct.

Páteční družinovka je pro ty, kteří jsou v oddíle tak dlouho, že už ani neví jak to dlouho je. Funguje podobně jako sraz jasnovidců. Tedy všichni kdo se mají dostavit vědí kdy a kam.

Oddílovky budou každý druhý pátek od 17:30 do 19:00. Budeme se na nich vídat uplně všichni co do oddílu chodíme, a že nás nebude vůbec málo.

Doporučeni zkušeného skauta: Na všechny schůzky je doporučeno chodit v oblečení, které se může roztrhat, zašpinit, ohořet, promočit nebo jinak zničit.

Doporučení moderního skauta: Pravidelně kontrolujte tyto webové stránky. Jak úvodní stránku, tak sekci program a nic vám neunikne. Také máme hromadný chat na messengeru kam když se přidáte tak budete vědět už naprosto o všem. Máte-li zájem, kontaktujte vedení oddílu.

Prosba skauta ekologa: Prosíme děti i rodiče aby na schůzky chodili bez svačiny a to jak v ruce tak ani v batohu, povolené je pouze pití. Jako skauti musíte vydržet devadesát minut bez příjmu potravy a také se snažíme dlouhodobě řešit odpadové hospodářství klubovny. Správné je třídit odpad, ale ještě správnější je ho ani nevytvářet.

Nebojte se na nás obrátit s nejrůznějšími dotazy.

Těšíme se na první oddílovku v pátek 10.9.2021 v 17:30 v klubovně na Svojsíkově nábřeží. Oddílovka bude v krojích, přístavních tričkách nebo alespoň v tričku modrém.

Loď Ahoj!

Napsat komentář