Výprava do skautského lesa

Vážení rodiče a děti!
Naskytla se nám možnost účastnit se projektu o environmentálním žalu dětí, které trpí měnící se krajinou kolem nás. Každého se nás to nějak týká, každého trochu jinak a každý to také jinak nese. Citlivé duše dětí jsou na tom možná hůř, než ty naše – otrlé. A právě o tom ten výzkum je. Vede ho psycholožka Barbora Klocová a ekopsycholog Jan Krajhanzl z Masarykovy univerzity Brno. Na sobotní výpravě by se Barbora objevila – asi by šla i kousek s námi a filmovala by si naše počínání: kousek putování i činnost ve Skautském lese. S několika kluky by chtěla udělat rozhovor, ze kterého by mělo vypadnout, jak je to s jejich vnímáním změn krajiny, umírajícími lesy a pod. Jestli vůbec trpí něčím, čemu se říká environmentální žal. Myslíme si, že by to pro kluky mohla být zajímavá zkušenost a i my bychom se o nich dozvěděli něco, čeho si třeba vůbec nejsme schopni všimnout. Je pravděpodobné, že si Barbora nestačí promluvit s tolika kluky, s kolika by ráda. Byla by potom možnost, že by se sešli v Třebíči a popovídali si v klidu někde… To bychom se teprve domluvili.
Nyní jde o to, jestli vůbec s tímto záměrem souhlasíte a jestli vaše děti můžeme nechat filmovat. Kousky z naší výpravy a povídání s vašimi ratolestmi by se pravděpodobně objevilo ve filmovém dokumentu, který právě vzniká. Omlouváme se, že je to takto narychlo, ale je to shoda náhod, neplánovali jsme to. Ale myslíme si, že je to zajímavá příležitost pro obě strany. V případě, že s tím nesouhlasíte, napište to či zavolejte. V případě souhlasu vám dodáme formulář k podepsání, že s filmováním souhlasíte. Jinak je výzkum samozřejmě anonymní. 

K výpravě samotné

Bude to těžká klasika. Co jiného po dlouhém odloučení než se jít projít, pokecat s kamarády, opéci si buřta na ohni či zdlábnout jiný svačino-oběd (pro ty, co neradi opékanou stravu), zahrát nějakou hru a vzhledem k počasí dost možná pěkně zmoknout. Ale co může být lepšího?

Sraz v 9:00 u třebíčské hvězdárny a návrat v 17:00 tamtéž. Se sebou dostatek jídla a pití, pevnou obuv, více tenčích vrstev oblečení a pláštěnku/bundu s kapucí.

Těšíme se!

PS: Koho by zajímalo kde je skautský les, tak tady:

Napsat komentář