Jedeme dál!

Po všech těch týdnech strávených doma, nedobrých aktualitách, zavřených školách, vyměněných ministrech a prozevlených odpoledních startujeme pěkně z vostra. Vracíme se v podstatě do plného provozu a budeme se snažit vás zabavit aby nám to do tábora hezky uteklo.

No a v otázce tábora je tu další skvělá zpráva a to, že tábor bude a to s nejvyšší pravděpodobností v plánovaném termínu a bez větších komplikací. Aktualizovali jsme sekci Tábory 2021, již je možné se na tábor hlásit, tábor platit, shánět vybavení podle seznamu,…

Taky je aktualizován PROGRAM, kam jsme přidali zatím družinové schůzky, které budou probíhat snad zcela pravidelně, protože je vedou naši šikovní kormidelníci. Taky budou v programu přibývat oddílovky a výpravy tak jak je budeme stíhat organizovat.

Momentálně se většina našich dospělých vedoucích nachází ve statutu „vysokoškolský student během zkouškového období během doznívající pandemie“, to znamená často víc chaosu, starostí a strachu než jsou naše životem ještě nevyškolené nervy zvládnout. Proto omluvte naši sníženou schopnost věnovat se skautu na 100 %, je to snad jen dočasný stav.

Ohledně bezpečnosti a kontroly otestovanosti bych chtěl maximálně předejít zbytečnému nošení, kontrolování a evidování stohů zbytečných papírů. Proto zavádíme jednoduché pravidlo. Tím, že děti chodí do školy musejí býti testované, proto my předpokládáme, že dítě, které na schůzku jde, je otestované a právě svým příchodem otestovanost prokazuje. Nebudeme coviďákovou negativnost žádným jiným způsobem kontrolovat či vymáhat.

Budeme se scházet venku/na vodě, proto respirátory nepřipadají v úvahu. Roušky ať mají děti se sebou, v případě že to bude potřebné je použijeme.

V poslední řadě připojuji návod na rozdělení do družin, letos se to ještě nemohlo stihnout zažít. Ideálně choďte na schůzky takto:

Pondělí v 17:00 (ideálně schůzka pro skauty ve věku 10 až 13 let)

Jerry, Špenát, Čmárytužka, Jakůza, Lámač, Bejb, Nemo, Bimbín, Buzz a MPT.

Středa v 17:00 (ideálně schůzka pro nováčky a vlčata do 10 let)

Uzený, Hafo, Dino, Fontána, Šimon, Random, Tomáš, Knedloš, Bořivoj Heimlich

…………………………………………………………………………………………………………..

Oficiální informace od organizace Junák – český skaut k aktuálnímu rozvolnění:

Informace k táborům

Informace k obnovení činnosti

Napsat komentář