Online skauting – výzva 5

Možná jste už znudění dlouhým pobytem doma a už jste se dosyta nabažili polehávání a poflakování. Doufejme, že toto období co nejdříve přejde. Aby jste byli co nejlépe připravení můžeme zušlechťovat svá těla i mysli plněním tak zvaného „Modrého života“. Symboliku modré si v tom můžete najít každý podle sebe. Ať už to bude modrá jako barva našich skautských košil, modrá jako blankytně čisté nebe, modrá jako klidná hladina moře….

Modrý život spočívá v každodenním plnění určitých činností a zásad, přičemž při jejich dodržení si můžeme večer vybarvit či odškrtnout políčko v tabulce, že jsme toto kritérium splnili. Pakliže máte všechna políčka daného dne modrá (vybarvená nebo odškrtnutá) tak jste prožili modrý den. Máte-li modré všechny dny, pak žijete Modrý život. A kdo by nechtěl žít modrý život?

A co to tedy obnáší?

Ranní cvičení – Nejlepší je začít den rozcvičkou, alespoň protahovací, pro Ty co nechtějí kynout a stát se lemrami může být ranní rozcvička zaměřená i na fyzičku.

Čištění zubů – Pro zdraví nejen svých zubů, ale i dutiny ústní a vlastně pro celkově dobrý pocit je potřeba mít čisté zuby. Zuby se čistí alespoň 5 minut 2x denně, 3x to jen prospěje.

Mytí studenou vodou – Otužování, extrémní koupáčství. Kdo chce být zálesák, dobrodruh, skaut či prostě vitální člověk tak se otužuje. O prospěšnosti ranní studené sprchy by se dalo hovořit a psát mnoho. Minimálně fakt, že se člověk probere, prokrví se mu pokožka, vyplaví endorfíny a ještě k tomu nesmrdí je super.

Slušná mluva a Čestné chování – To jsou pro nás skauty základní pravidla, kterými se snažíme řídit a která dodržujeme co jen to jde. Někdy se to nepovede, ale je potřeba se znovu a znovu snažit a chovat se skautsky. Neukormidlování se není důvodem lámání pádla, ale k větší sebekázni druhý den. Když jeden den políčko nevybarvíte, druhý se sakramentsky snažte ať už je zase modré.

Dobrý čin – Nezištná pomoc druhé osobě, nebo vytvoření něčeho hodnotného co druhé potěší nebo jim pomůže, to je něco co dělá svět lepším. Snažte se každý den najít příležitost něco takového udělat.

Radostný prožitek – Aby život nebyl jenom robotickým opakováním rituálu, že ráno vstanete, něco se děje a večer jdete spát, zkuste každý den prožít, udělat, zjistit něco co Vás obohatí, udělá Vám radost a je to něco, co si budete pamatovat. Jeden ze smyslů života je být šťastný.

Kdo se do toho pustí se mnou? Já začínám také.

Tabulku k plnění si stáhněte tady ze stránek formou obrázku nebo si nakreslete vlastní.

Napsat komentář