Online skauting – výzva 1

Situace nám ještě nějaký čas nedovolí se vidět, což je škoda, ale smutek a stesk nám v ničem nepomůže. O současné situaci víme až až z médií takže, tady nebudu psát žádné dlouhé slohy. Předpokládám, že téměř každý člen našeho oddílu tráví jistý čas denně na telefonu, tabletu či počítači. Budeme rádi, když chvíli každý den věnujete našim stránkám a přečtete si, co pro Vás vymýšlíme.

Pro začátek – řiďte se skautským zákonem. Tady je pro zopakování :

 1. Skaut je pravdomluvný.
 2. Skaut je věrný a oddaný.
 3. Skaut je prospěšný a pomáhá jiným.
 4. Skaut je přítelem všech lidí dobré vůle a bratrem každého skauta.
 5. Skaut je zdvořilý.
 6. Skaut je ochráncem přírody a cenných výtvorů lidských.
 7. Skaut je poslušný rodičů, představených a vůdců.
 8. Skaut je veselé mysli.
 9. Skaut je hospodárný.
 10. Skaut je čistý v myšlení, slovech i skutcích.

(teď, když máte spoustu času, můžete se ho naučit nazpaměť)

Zákon krásně zachycuje, co všechno můžete dělat, aby každý svým malým dílem přispěl k řešení současné situace. Nebuďte vůbec smutní nebo zklamaní, že jste mnozí ještě malé děti nebo výrostci a že v současné chvíli nezmůžete nic. Opak je pravdou.

 1. Můžete se chovat čistotně a zodpovědně, zkusit trénovat hlavu a myslet neustále na to, že je potřeba udržovat čisté ruce. Umýt si je zejména před jídlem, po příchodu domů nebo než budete manipulovat s něčím co používáte často (hračky, telefon, knížky, hudební nástroje…).
 2. Můžete se snažit naplnit 3. bod skautského zákona a snažit se rodičům maximálně pomoci, potěšit je nebo alespoň nezlobit. Je to teď pro ně náročné, mají strach o Vás, o svoje rodiče, někdo třeba i o práci. Můžete jim třeba namalovat obrázek, napsat něco na památku, postavit něco ze stavebnice, prostě co Vás napadne.
 3. Můžete svědomitě dohánět školu, kam teď nemůžete, a i tím rodičům dělat další radost.
 4. Především můžete nepanikařit. Obavy a strach jsou normální, ale je potřeba tomu nepropadat, všechno dobře dopadne. Skauti si vždycky poradili a vždycky pomáhali a tentokrát tomu nebude jinak.
 5. Můžete se těšit na tábor, protože my věříme, že určitě nějakým způsobem bude. Dost možná, že úplně normálně.

Co dalšího můžete dělat Vám budu postupně každý den zveřejňovat formou krátkodobějších úkolů nebo výzev. Můžete se těšit.

Rozcvička, kterou pro svoje světlušky připravila sestra vedoucí Vanda vypadá takto, je to spíše pro mladší, ale o to je to větší výzva. Odpověď mi zašlete jakoukoliv elektronickou cestou, která vám vyhovuje nebo je dostupná. (vojtech.uher@gmail.com, 775018814 (WhatsApp), Vojtěch Uher (Messenger))

Úkol zde:

Kdyby ještě někdo pochyboval, že všechno nevezme dobrý konec? Tato píseň ho snad přesvědčí!

Napsat komentář