Změna způsobu komunikace

Novým hlavním komunikačním prostředkem pátého oddílu s rodiči a členy se stává aplikace Messenger. Lze ho používat i samostatně bez vlastního Facebook účtu. Ti co chtějí komunikovat nadále postaru přes SMS není to problém. Ale bude pro nás značně jednodušší používat aplikaci Messenger.

Jak si to představujeme? Založím dva společné sdělovací chaty. Jeden pro komunikaci s rodiči, druhý pro komunikaci přímo s členy. Do obou kanálů budeme posílat vždy jednoduchou zprávu informující o aktuálním dění, informovat o změně, přidání nového příspěvku na webové stránky (a odkaz na něj), aktualizaci programu… Webové stránky obsahují vždy aktuální a dostatečné informace, pokud Vám přesto nějaká informace chybí klidně volejte, pište (ideálně na Messengeru), ptejte se.

Pravidla? Do chatu pro přehlednost budeme přispívat jen my vedoucí, bude to vlastně spíš taková online nástěnka s upozorněním. Na zprávy se dá i na messengeru reagovat emotikonami a o to nám hlavně jde. Když přečtete sdělovací zprávu vždy dejte palec nahoru a tím nám dáte vědět, že o tom víte. Když bude zpráva obsahovat tato klíčová slova: „POTVRĎTE PROSÍM ÚČAST“, dáte nejprve palec nahoru, jako že o tom víte. Poté co se domluvíte ohledně účasti změníte reakční emotikonu na smajlíka se zamilovanýma očima v případě, že se účastníte. Na palec dolů v případě, že se nebudete účastnit.

Dva chaty? Počítáme, že se spoustou kluků už půjde komunikovat přímo, protože messenger mají. Bude praktické, když třeba o nějaké speciální věci co si mají vzít na družinovku budou vědět hned. Zároveň chceme zůstat ve spojení i s Vámi rodiči a o všem Vás informovat. Také rodičovské slovo je samozřejmě jediné platné, proto potvrzení účastí.

Jak na to? Kdo chce být v chatu rodičů nebo členů nechť Mravence kontaktuje prostřednictvím messengeru. Jmenuji se tam stejně jako ve skutečnosti Vojtěch Uher a na profilovce jsem v černém tričku a riflích, v pozadí poušť a hory. Kdo nechce komunikovat přes messengeru nechť mě kontaktuje na srozuměnou přes SMS a nadále zachováme komunikaci přes SMS. Preferovaným způsobem je však aplikace Messenger, hodně nám to zjednoduší a usnadní.

Závěr bych chtěl napsat, že si vážíme Vaší důvěry a dělá nám nesmírnou radost, že letošní rok počet mladších členů (mladší člen – skautské označení pro členy do 15ti let) chodících do 5. oddílu dosáhl počtu 39 a přesáhl tak historické maximum. Doufáme, že Vás nezklameme.

Loď AHOJ!

Napsat komentář