ZÁPIS Z RODIČOVSKÉ SCHŮZKY

Půltábor

Byly vzneseny požadavky na možnost přijet pouze na půlku tábora, ta možnost tady je pro všechny (i pro ty co jsou již přihlášeni na celý a chtěli by jet jen na půl). Prosím napište Mravencovi SMS a budeme to nějak řešit. Jestli půjde o první nebo druhou půlku se domluvíme podle většiny, ale bude to muset být jednotné. Bohužel pro nás by bylo velmi komplikované mít proměnlivý počet dětí na táboře v celém průběhu. Přdběžně půjde o data 29. 6. – 5. 7. a nebo 6. 7. – 12. 7. Doporučujeme pouze pro kluky do 8 let včetně. Starší kluci už by měli zvládnou tábor celý bez problémů.

Instrukce

Věci na tábor sbalit nejlépe do jednoho kufru a ten donést v pátek na oddílovku,. Dopravíme ho ten samý den na tábořiště.

V sobotu s sebou jeden batoh (velikostně bohatě stačí okolo 30 – 40 litrů)krom oblečení a jídla hlavně karimatku a spacák sbalen v batohu a karimatku připevněnou na batohu. Žádné igelitky, druhé batohy a podobně.

Na táboře budeme vyrábět larpové meče. K tomu je potřeba textilní kobercová páska a stará hokejka, násada od nářadí (nejvhodnější od košte), nebo jakákoliv kulatina či hranol o průměru či šířce strany 2,5 cm až 3 cm maximálně.

Na tábor není potřeba brát vše ze seznamu. Jsou to doporučené věci, není třeba se jimi závazně řídit. Ze zkušeností víme, že děti mají zbytečně mnoho věcí.

Outdoorový obchod Husky nabízí slevu 40 % na oddílový nákup. Více informací a postup pokud byste se chtěli přidat k hromadnému nákupu oddílu naleznete ve článku o této slevě.

Pro větší komfort dětí na táboře by bylo dobré zvážit nákup vojenské celty. Jde o nepromokavou látku, která neprofoukne a hodí se například když je v noci chladněji, nebo jen tak na sezení na louce. Zvažte zda ji dětem balit na počáteční putování, protože to není určitě nejlehčí věc a mohla by více přitížit než pomoct. Bude bohatě stačit, když ji zabalíte do kufru a pošlete v pátek na tábor.

Ačkoli tábor je o něco málo delší než minulý rok, dohodli jsme se, že návštěvní den nebude. Před táborem, nebo během něj se však určitě objeví na webových stránkách adresa, kam můžete posílat balíčky a dopisy. Také budeme každý den přispívat na náš Twitter, abyste byli stále informovaní o dění na tábořišti.

Co se týče odvozu dětí z tábora, chtěli bychom poprosit rodiče, kteří budou mít čas a chuť, aby na konci tábora zajeli pro svého syna a případně přibrali i nějaké jiné děti do Třebíče. Na konci tábora Vás kontaktujeme a domluvíme se, aby se všichni dopravili domů.

Po domluvě mezi vedoucími jsme změnili trošku postoj k telefonům. Chtěli bychom Vás poprosit, abyste dětem vysvětlili, že mobil během tábora může být, ale vypnutý a v kufru. Jsou však příležitosti kdy vedoucí řeknou telefony si vezměte, stále však vypnuté, do batohu a v případě vážného problému je můžete zapnout a telefonovat. Jedná se o výpravy a delší hry při kterých se skupiny kluků mohou ocitnout samostatně z dosahu vedoucích. Nepředpokládáme, že by se něco mělo stát, ale jistota je jistota. Druhým důvodem je trénink sebekontroly a dodržování pravidel. Klukům jen prospěje bojovat s touhou zapnout telefon a zahrát si oblíbenou hru i když vědí, že by neměli. A pro nás vedoucí je o to lepší když kluky během tábora zabavíme natolik, že se to dít nebude.

Informace k platbám

Pokud Vám stačí doklad o zaplacení, stačí se připomenou na konci oddílovky, nebo schůzky a my Vám ho vyplníme.

Pokud potřebujete vystavit fakturu pro firmu, sepište prosím potřebné informace a pošlete buď na email, nebo dodejte vedoucímu na schůzce.

Poslední nám známá možnost je pokud potřebujete razítko na papír pro pojišťovnu, který se podává až po táboře. V takovém případě nám ho opět předejte na některé schůzce a my Vám ho na konci tábora předáme orazítkovaný a podepsaný.

Napsat komentář