Lesy volají skauty na pomoc

Hynoucích lesů si všimly dokonce už i politici, ale na jejich moudrá rozhodnutí zatím marně čekáme. Zatímco lýkožrout chroustá další hektary smrkových porostů, je třeba něco dělat. Smrkové monokultury budou muset nahradit lesy smíšené, které zde kdysi byly.

Nabízí se jedinečná možnost k pomoci. Nasbírejme žaludy nebo bukvice a zaslužme se tak o vznik nových lesů! Semena je však třeba sbírat v tzv. uznaných porostech, které nám určí Lesy ČR.
Jedinečnost akce tkví v tom, že moc času k letošnímu sběru nezbývá. Zvláště bukvicová semena může první mráz překrýt vrstvou listí a máme po žížalkách – vlastně bukvicích…

V neděli jsme za 2 hodiny v cca 50 lidech nasbírali 6 pytlů žaludů. Což prý představuje asi 10 ha nového dubového lesa! Není to paráda?

V sobotu 20. října odpoledne je Lorenzova stuha a dopoledne bychom mohli vyrazit na žaludy či bukvice – to necháme na lesnících. Nyní potřebujeme vědět, kdo by na brigádu vyrazil.

Sobotní program by vypadal takto:

9.00 – sraz na Žerotínově náměstí
9.00 – 10.00 –  přesun na určenou lokalitu
10.00 – 12.00 – sběr žaludů či bukvic
12.00 – 13.00 – oběd – špekáčky nebo tak něco
13.00 – 14.00 – přesun na Svojsíkovo nábřeží
14.00 – 16.00 – Lorenzova stuha – rodiče mohou postavit posádky a rozhýbat tak záda ztuhlé sběrem žaludů či bukvic)
16.00 – konec skautské soboty s krásným pocitem na těle i na duši

Co potřebujeme vědět?
Na místo sběru nejsme schopni děti převést vlastními silami. Proto vás prosíme o spolupráci. Kdo máte chuť se zúčastnit a pomoci nám jak s přesunem, tak se sběrem, dejte mi vědět na adresu:

honza.uher2@gmail.com

Podle došlých mailů sestavím posádky aut a dám vám vědět.

Napište mi tedy prosím:
Auto
-ANO – NE
Řidič – jméno:
Po čet spolujezdců:

Díky a těším se na sobotu!

Honza

A ještě inspirace na pěkný večer:

Napsat komentář