Závod Vlčat a Světlušek 12. 5. 2018

Úvod – Máme oddíl plný šikovných vlčat a tak jsme se rozhodli, že se letos zúčastníme závodu Vlčat a Světlušek. Okresní kolo na které se vydáme se koná ve vesnici Hrbov u Velkého Meziříčí.

Co to vlastně? – Jedná se asi o 4 km trasu s 10ti disciplínami, kterou se snaží soutěžní Hlídka (družina) zvládnout co nejrychleji a přitom co nejlépe splnit všechny disciplíny. Boduje se také chování a fair play po celou dobu trvání závodu. Disciplíny se týkají těchto témat: Znalost první pomoci, Znalost dopravních značek, Manuální zručnost, Fyzická zdatnost, Logické myšlení, Schopnost řešit problémové situace, Schopnost vyhledávat informace, Schopnost komunikovat, Pobyt v přírodě, Kuchařská dovednost, Schopnost orientace, Vztah k vlasti a skautingu.

Oficiální popis – Junák se snaží ve svém výchovném systému využívat dostupných prostředků a metod výchovné práce. Jednou z důležitých motivačních sil je možnost porovnat své schopnosti, dovednosti a znalosti. „Závod vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelní“ klade důraz na symbolický rámec a na motiv společného setkání. Závod se koná v sudých letech (střídá se se Svojsíkovým závodem – závod pro skauty a skautky). Cíle závodu vlčat a světlušek jsou prožití radostného setkání s ostatními vlčaty a světluškami, zažití celodenní aktivity zasazené do symbolického rámce a vyzkoušet si schopnost poradit si v situacích potřebných pro život v dnešním světě.

Je to pro mě? – Určitě! Jen ti do 31. 8. 2018 nesmí být 12 let, protože pak už jsi ve věku skautském a pokud slib nemáš, tak si ho na nejbližším táboře složíš.

A taky máme zarezervovaná místa jen pro dvě soutěžní Hlídky po 4 – 8 členech. To znamená, že účastníků může jet maximálně 16. Neděje se to u nás často, ale tentokrát se bude muset vybírat kdo pojede a kdo bude muset zůstat doma. V případě extrémního zájmu se to budeme snažit řešit.

Kdy se pojede? – Sraz budeme mít v pátek 11. 5. v 17:20 na autobusovém nádraží u budovy autobusáku směrem k nástupištím.  Pojede s vámi Billy, Kikoš a Ondatra. Mravenec a Jánošík se připojí později.

Návrat – v sobotu kolem šesté až sedmé hodiny večerní ke klubovně

Co se sebou? – Batoh, karimatku, spacák, vhodné oblečení a obuv do přírody, jedna část oblečení musí být červené barvy (požadavek organizátorů) pláštěnku, oblečení na spaní, zápisník a tužku, 150 kč, jidlo a pití do pátku do večera (v sobotu se o ně postaráme my)

Kdo tedy pojede? – rozdělíme Vás do Hlídek podle věku a let v oddíle

v hlídce mladších Mroži může závodit – Šimon, Jakub Cejpek, Amundsen, Štěpán, Teo, Bejb, Jerry, Jonáš, Oli, Jakub Sloup aČmárytužka

v hlídce starších Jednorožci může závodit – Jakůza, Rufus, Bimbín, Filip, Lámač, MPT, Mauglí, Buzz, Ježek a Viking

Jakékoliv dotazy a SMS potvrzující účast pošlete prosím co nejdříve Mravencovi na 722 183 823.

 

 

Napsat komentář