Výprava do jeskyní

Přemýšleli jste jak asi vypadají jeskyně bez průvodce, osvětlení a chodníčků pro důchodce? Pokud jo udělejte si čas a pojeďte s námi do jeskyní. Pokud ne, nevadí náš zkušený jeskyňář Bohouš vás do takové jeskyně veme a uvidíte na vlastní oči.

IMG_8413

A kdy to bude?

Od soboty 15. listopadu do pondělí 17. listopadu.

Není to nebezpečné, nebo zakázané?

Není. Bohouš je zkušeným jeskyňářem a do jeskyní se pouštíme s povolením jeskyňářského spolku Myotis.

Co s sebou?

Helmu (nejlépe horolezeckou, ale stačí i cyklistická), dobrou baterku (nejlépe čelovku) s náhradníma baterkama, oblečení a obutí do jeskyně, kterému nevadí, že bude mokrý a špinavý (a to fakt fest. Počítejte s centimetrovou vrstvou bahna). Doporučujeme nějaký igelitový pytel ať nemáte potom špinavej celej batoh. Vybavení na spaní (spacák, karimatka a nějaký oděv v kterém budete spát). Dále bude hodit vybavení na pobyt v listopadovém lese (dobré boty, teplé oblečení, pláštěnka, nůž KPZ, lžíce, ešus).

Kde budeme spát?

Na jeskyňářské základně ve Vilémovicích. Bude potřeba spacák a hodit se bude i karimatka.

Co budeme jíst?

Alespoň částečně se budeme stravovat společně, to znamená že budou potřeba i nějaké peníze na společné jídlo. Podrobnosti zase v pátek na oddílovce.

Co to bude stát?

Počítejete s cestou vlakem nebo autem a nějakým poplatkem za ubytování. Asi 200 až 300 korun by mělo stačit. Podrobnosti zazní na oddílovce 14.11.

Pro koho to bude?

Pro starší kluky (10 let a starší) co se nebojí.

Napsat komentář