Výprava za Silmarilem

Výprava byla úspěšná!
Celkem jsme ušli skoro čtyřicet kilometrů, přespali na hradě a nikdo nezmrzl.
Mapa: http://mapy.cz/s/dRNH
Fotky budou brzy 🙂

beren_luthien

Dříve než Frodo zničil prsten, dokonce mnohem, mnohem dříve, než jej Sauron ukoval, v dobách kdy byl svět  ještě mladý, vytvořil mladý elf Fëanor tři nejkrásnější klenoty, které kdy existovaly. Vložil do nich svého ohnivého ducha a světlo dvou stromů, které tehdy zalévalo zemi Valar. Tak se zrodily Silmarily.

Když je pak Melkor – nepřítel tisíckrát strašnější než Sauron ukradl, Fëanor ho proklel, nazval jej Morgothem, černým nepřítelem a přísahal mu pomstu. Zelené pláně Beleriandu se propadly do strašné války. Fëanor padl – a také mnoho dalších elfů a lidí, Silmarily však stále třímal Morgoth. Když pak lidský mladík Beren požádal mocného elfského krále Thingola o ruku jeho překrásné dcery, Lúthien. Rozčilený král mu za jeho drzost uložil zdánlivě nesplnitelný úkol: přinést mu jeden ze Silmarilů, které Morgoth pečlivě střeží ve své nejhlubší jeskyni.

Výprava za Silmarilem

Co: Několikadenní pěší puťák moravskými hvozdy, chození po horách a jiných zajímavých místech, outdoorové hry, spaní v přírodě
Sraz:
24. října v 19:00 na vlakovém nádraží v Třebíči, 19:23 odjezd směr Brno
Návrat: úterý 28. října odpoledne, nebo středa 29. září dopoledne, podle počasí a stavu mužstva
Cena: 700,- (jídlo a jízdenky, případné přeplatky budeme vracet), zaplatit při odjezdu
Pro koho: pro skauty a schopná starší vlčata. Důležité je umět se o sebe a svoje věci postarat, umět si sbalit batoh a unést ho alespoň 15 km za den (věk cca 12+, lze konzultovat s vedoucími). Dejte prosím vědět Honzovi, jestli pojedete (mail klusacek.j(at)gmail.com, mob. 721606479).

S sebou: dobrý batoh (krosnu, objem cca 60l), teplý spacák (v noci může být i k nule), dobrou karimatku nebo dvě horší (raději klasické, nafukovací může prasknout a potom je k ničemu), kvalitní boty – pohorky (teplé a pevné), oblečení na chození po horách (dlouhé kalhoty, 2-3 trička, mikinu, bundu, pláštěnku), několikero ponožek a spodního prádla (různé na chození a spaní), čepice, rukavice, další oblečení dle uvážení a předpovědi počasí (každý gram navíc je poznat), ešus+lžíci, páteční večeři, lahve na vodu (celkem min. 3 litry, raději 4), nůž, čelovku, kartáček+pastu, KPZ (hlavně sirky/zapalovač), tužku+papír. Kotlíky na vaření a plachty na přístřešky bereme společné (stany jsou zbytečně těžké).

Případné dotazy směřujte na Honzu, nejlépe na mail (klusacek.j(at)gmail.com)

Těší se na vás Honza, Vilda a Radim

Napsat komentář