Pár týdnů zpátky

Poslední tři družinovky jsme zažili vskutku hodně. Od křivolakých ulic hlavního města Monaka Monte Carla, září casin a ohňostrojů, přes vyprahlou krajinu Řecka obklopenou azurovým mořem, až po strmé vrcholky a zaříznutá údolí Švýcarska.

"Ty koše jste měli obíhat a ne si je nasazovat na hlavu"
Bezhlavý Pepíno

Družinovky 6., 13. a 20.10.

Zatímco v Monaku jsme si užívali skvělého casina, kde jsme se snažili prošustrovat všechny peníze vydělané v kvízu, v Řecku jsme dřeli jak koně (a to doslova), především při závodech vozatajů.

Ve Švýcarsku jsme nahlíželi do tajů kódů a šifer, jež střeží bankovní tajemství. Také jsme si vyzkoušeli, jak je těsné zůstat za všech okolností přesný jako hodinky (například, když si před tím co nejvíc zamotáte hlavu), když jsme se snažili navléct příliš tlustou jehlu do příliš úzké jehly. Vilda nás poučil, co máme dělat, abychom si nevyvrtli kotník jako on . Nakonec jsme luštili, jak zběsilí, abychom odhalili kód kufříku, který ukrýval to nejcennější, co Švýcaři mají – čokoládu. Účast: Petr 6+3, Neo 6+3, Pepíno 6+0, Kikoš 6-1.

Užitečný papír o šifrách i sada cvičných šifer zde možná bude. Bodování ostatních družinovek si nepamatuji, ale visí k klubovně.